Szklane ściany osłonowe mogą zastąpić istniejące ściany z tradycyjnych litych materiałów konstrukcyjnych, aby uczynić ze zwykłych pomieszczeń przestrzenie o spektakularnym charakterze. Ściany ze szkła osadzonego w aluminiowych ramach mają łatwość zacierania granic pomiędzy strefami zewnętrznymi a wewnętrznymi, pozwalając na przenikanie do przestrzeni mieszkalnych naturalnego światła i otwierając je na panoramiczne widoki. Systemy aluminiowych ścian osłonowych Reynaers oferują całą gamę rozwiązań estetycznych, od pionowych i poziomych listew maskujących, po te zapewniające bardziej minimalistyczny wygląd jak szklenie strukturalne lub półstrukturalne. Firma Reynaers tworzy także rozwiązania dostosowane do indywidualnych wymogów, gdy w projekcie architektonicznym określone są konkretne, niestandardowe parametry techniczne i rozwiązania estetyczne.
Ściany osłonowe firmy Reynaers dostępne są w różnych poziomach termoizolacyjności, od profili nieizolowanych przez produkty o wysokim współczynniku termoizolacyjnym po odpowiednie do zastosowania w budownictwie pasywnym.
Ściany osłonowe, wykonane z lekkich i smukłych profili aluminiowych, wypełnione taflami szkła, stanowią niezwykle atrakcyjny element konstrukcyjny, będący przegrodą cieplną, akustyczną i funkcjonalną, oddzielającą wnętrze budynku od jego otoczenia. Zastępują tradycyjne ściany murowane, często na całej szerokości i wysokości budynku, całkowicie zmieniając jego charakter. Same w sobie, przeszklone ściany osłonowe nie są elementami nośnymi – mocowane do stropów i fragmentów muru utrzymują jedynie swój własny ciężar. Pozawala to na dowolne kształtowanie tafli, nadawanie im najbardziej wymyślnych form o dowolnej wielkości, mierzonej łącznie nawet w dziesiątkach metrów kwadratowych.
Konstrukcje aluminiowo-szklane nadają budynkom wyjątkowego wyglądu, zacierając granice między tym, co wewnętrzne i zewnętrzne. Pozwalają dowolnie kształtować estetykę obiektu za pomocą niewielkich tylko modyfikacji. Duże znaczenie ma łatwość malowania profili aluminiowych na dowolny kolor. Znaczącą rolę odgrywa też samo szkło. Jeśli pomieszczenia mają pozostać widoczne, stosuje się szyby całkowicie transparentne. Jest to zabieg wprost zachęcający do wejścia, sprawdzający się na przykład w galeriach handlowych, czy salonach dealerskich – ściana osłonowa staje się wówczas jednym wielkim oknem wystawowym. Równie dobrzej jednak użyte może być dyskretne szkło matowe, czy przyciemnione, a także przypominające lustrzaną tafle – w takim przypadku w sylwetkę budynku wpisane zostaje odbicie sąsiednich obiektów, na wygląd fasady duży wpływ mają też warunki atmosferyczne, zwłaszcza blask słońca.
Niezależnie od zastosowanego szkła, ściany osłonowe zapewniają doskonałe naświetlenie pomieszczeń, co przy zachowaniu najwyższych parametrów dotyczących termoizolacyjności, pozwala obniżyć koszty zużycia energii wykorzystywanej do oświetlania i ogrzewania budynków.
Pierwszym budynkiem, w którym zastosowano ściany osłonowe szklane, był Kryształowy Pałac w Londynie. Imponujący obiekt powstał w roku 1851, a więc blisko dwa wieki temu, z okazji wielkiej międzynarodowej wystawy cudów techniki. Wówczas szokował, na długie dekady pozostał jednak tylko ciekawostką architektoniczną.
Przełom nastąpił w połowie XX wieku, a to dzięki opracowaniu metod wytwarzania trwałych i funkcjonalnych profili z aluminium. W ciągu kilku zaledwie lat ściany zewnętrzne osłonowe szturmem wdarły się do nowoczesnej architektury, na zawsze zmieniając krajobraz miast na całym świecie. W Polsce pierwsze tego typu obiekty powstały już w latach sześćdziesiątych minionego stulecia – konstrukcje aluminiowe ze szkłem zamontowano między innymi na fasadach tzw. Ściany Wschodniej w Warszawie. Współcześnie nowoczesne, przeszklone osłony są już niemal standardem, jeśli chodzi o budownictwo komercyjne. Są stosowane powszechnie w projektach biurowców i galerii handlowych, często także wykorzystuje się je do budowy bądź renowacji obiektów użyteczności publicznej. Coraz śmielej projektanci sięgają też po konstrukcje z profili aluminiowych tworząc wizje budynków mieszkalnych.
Profal Kielce, wiodący producent konstrukcji aluminiowych, oferuje szereg rozwiązań opracowanych przez znaną i cenioną w Europie firmę Reynaers. Dostępne są systemy o różnym stopniu termoizolacyjności (od całkowicie nieizolowanych, po dedykowane budownictwu w standardzie energooszczędnym i pasywnym). Szeroko zdywersyfikowana jest też paleta patentów estetycznych, począwszy od pionowych i poziomych listew maskujących, a kończąc na minimalistycznych szkleniach strukturalnych i półstrukturalnych. Nasze doświadczenie oraz elastyczne podejście firmy Reynaers pozwalają nam zaproponować także konstrukcje aluminiowe na zamówienie o niestandardowych parametrach technicznych, czy nietypowym wyglądzie.
Poznaj naszą ofertę. Zobacz dlaczego warto wykorzystać aluminiowe profile Reynaers do budowy ścian osłonowych w Twoim projekcie.
Profal Kielce jako wysoce wykwalifikowany producent proponuje wszystkie systemy aluminiowe Reynaers. Jesteśmy w stanie udzielić odpowiedzi na pytania techniczne lub ogólne, dotyczące dostępności, zastosowania lub optymalizacji kosztowej naszych produktów. Przekonaj się, jak łatwo jest włączyć zróżnicowane stylistycznie produkty Reynaers do Twojego projektu, do nowej realizacji lub renowacji.
Możemy zadbać o zewnętrzny i wewnętrzny wygląd wybranych przez Ciebie profili, wykorzystując do tego dowolny kolor, jaki jesteś sobie w stanie wyobrazić. Dostępnych jest ponad 450 różnych odcieni i typów wykończeń powierzchni: kolory z palety RAL w wykończeniu metalicznym i anodowanym, matowym i z połyskiem. Dostępna jest również niewymagająca czasochłonnej pielęgnacji i odporna na zarysowania powłoka Coatex. Wybranym przez Ciebie profilom możemy nawet nadać realistyczną fakturę drewna. W firmie Reynaers koncentrujemy się na jakości i zrównoważeniu wpływu naszej działalności na środowisko naturalne, oferując środki pielęgnujące zgodne z normami American AAMA oraz certyfikowanymi standardami European Qualicoat.
ul. Kościuszki 52/76
25-316 Kielce
Biuro obsługi klienta
tel. +48 507 050 050
e-mail. biuro@profalkielce.pl