fbpx

Dlaczego aluminium

Ekologia

  • Design

  • Komfort

  • Energia

  • Bezpieczeństwo

  • Ekologia

  • Cena / Jakość

Decyzja o wyborze stolarki okiennej to jeden z najważniejszych etapów projektowania i realizacji wymarzonego domu, to również decyzja wielopokoleniowa.
Oko jest zwierciadłem duszy, okno zwierciadłem domu.
Co daje przewagę aluminium nad alternatywnymi materiałami to: wytrzymałość, elastyczność formy, szeroka paleta barw, estetyka, ekologia, a także energooszczędność. Dodając do tego profesjonalny i doświadczony zespół montażowy równa się PROFAL, czyli satysfakcja klienta.

Przyjazne oraz funkcjonalne dla użytkownika rozwiązania, to bardzo ważne aspekty. Aluminium nie jest już tylko domeną wielkich inwestycji i stało się powszechnie stosowane dzięki połączeniu wysokich parametrów i niezwykłemu designowi. Doskonale prezentują się jako element nowoczesnych domów jednorodzinnych, a w spójności z naturalnymi surowcami jak cegła, czy drewno dają wspaniały efekt niebywałej kompozycji. To argumenty, po które sięgają najczęściej zarówno projektanci jak również osoby prywatne, ceniące sobie najnowocześniejsze i ponadczasowe rozwiązania.

Wyjątkowe właściwości aluminium sprawiają, że mamy bardzo szerokie możliwości formowania o różnych rozmiarach i kształtach, przez co możemy sprostać nawet najbardziej nietypowym wymaganiom i wizją. Smuklejsze profile w oknach zwiększają powierzchnię przeszklenia, nadając walorów estetycznych i umożliwiają lepsze doświetlenie pomieszczeń.
Warto również dodać, że rozwiązania z aluminium, to nie tylko lepsze parametry wizualne, to także lepsze możliwości techniczne. Dzięki zastosowaniu nowatorskich stopów aluminium mamy możliwość wykonywania przeszkleń wielkogabarytowych, zachowując przy tym wysokie parametry energooszczędności, nieosiągalne dla innych materiałów.
Aluminium to to rozwiązanie, odporne na działania czynników atmosferycznych, bardzo łatwe w utrzymaniu, nie wymagające renowacji, nie wybarwiające i nie odkształcające się, o doskonałych parametrach izolacyjnych spełniających najbardziej rygorystyczne wytyczne, z doskonałymi możliwościami estetycznymi i architektonicznymi.

Wszystko powyższe powoduje, iż z pełną odpowiedzialnością możemy powiedzieć, stolarka aluminiowa to najlepszy wybór dla twojego domu.

Przekładki termiczne z poliamidu

Firma Reynaers Aluminium osiągnęła bardzo dobre parametry izolacyjności cieplnej wprowadzając do aluminiowego profilu przekładkę termiczną z tworzywa sztucznego – wzmacnianego włóknem szklanym poliamidu. Im szersze paski, tym wyższy stopień izolacyjności. Wybór materiału jest nieprzypadkowy – poliamid zapewnia świetne właściwości mechaniczne i inaczej niż PCV można go poddać recyklingowi, co wpisuje się w proekologiczną postawę firmy Reynaers Aluminium.

Przekładki termiczne z norylu

Dla najbardziej wymagających projektów Reynaers Aluminium opracowało systemy okienno-drzwiowe MasterLine 8 i MasterLine 10. Wykorzystują one przekładkę termiczną z cechującego się jeszcze lepszymi niż poliamid właściwościami norylu. W wariancie HI+ (najwyższy poziom izolacyjności) przekładka uzupełniona jest powłoką odbijającą promieniowanie i doszczelniona piankowymi wkładkami, które stanowią dodatkową barierę termiczną.

Obecnie Firma Profal może wyprodukować okna aluminiowe o współczynniku przenikania ciepła (dla całego okna) poniżej 0,6 W/(m2K) co oznacza, że mogą one być stosowane również w budownictwie pasywnym.

Profal Kielce Sp. z o.o.

ul. Kościuszki 52/76
25-316 Kielce

Biuro obsługi klienta
tel. +48 507 050 050
e-mail. biuro@profalkielce.pl

Napisz wiadomość