fbpx

Artline 82 MD

Artline 82 MD

Profile Artline 82 MD spełniają wyśrubowane standardy budownictwa pasywnego.

Wielokomorowy profil jest wyposażony w system trzech uszczelek, ma znakomity współczynnik przenikania ciepła Uf =1,0 W/m²K. Gdy zostanie zabudowany warstwą ocieplenia budynku, osiąga standardy wymagane dla okien w budynkach pasywnych.

W profilu Artline 82 MD ścianki zewnętrzne mają grubość 3 mm (z maksymalnym odchyleniem zaledwie +- 0,2 mm), co sprawia, że zgodnie z normą PN-EN 12608 można zaliczyć je do klasy A. Oznacza to, że spełniają najwyższe standardy ciepłochronności, dobrze też chronią wnętrza przed hałasem.

W ramie jest 6 komór, natomiast w skrzydle 5. Wzmocnienia zastosowane w profilach Artline 82 MD pozwalają produkować nowoczesne skrzydła o dużej powierzchni przeszkleń.

Wyjątkowość systemu Artline 82 MD polega na tym, że profil skrzydła jest całkowicie osadzony w profilu ramy, więc z zewnątrz widoczny jest tylko profil ramy o wysokości 111 mm – zarówno w wersji ze szkleniem stałym, jak i w oknie ze skrzydłem.

Konstrukcja profili umożliwia zastosowanie różnych wariantów pakietów trójszybowych, których grubość mieści się w granicach 34-60 mm. Pozwala to dopasować parametry izolacyjności cieplnej szyb do wymagań inwestora i możliwości budżetowych.

Standardowa wersja profilu Artline 82 MD jest wyposażona w trzy uszczelki z EPDM. Dzięki temu ramy i ościeżnice dobrze chronią przed hałasem z zewnątrz, przed przeciągami i zimnem.

Do profili Artline 82 MD można zastosować wszystkie dostępne na rynku okucia, w tym także antywłamaniowe.

Profil Artline 82 MD ma podwyższoną sztywność. Zastosowano w nim wzmocnienia stalowe – w ramie jest to wzmocnienie zamknięte, w ościeżnicy – otwarte, podwójnie sfalcowane. Okno jest więc sztywniejsze, trwalsze, ale i bezpieczniejsze. Można zastosować okucia antywłamaniowe, które utrudniają otworzenie czy wyłamanie okna.

Profile z serii Artline 82 MD są oferowane tylko w kolorze białym. Ich kształty są delikatnie zaokrąglone, dzięki czemu wyglądają nowocześnie i elegancko. Produkowane z wysokogatunkowego PVC, mają bardzo gładką powierzchnię, którą łatwo się czyści.Profile ościeżnicy od strony zewnętrznej mogą mieć aluminiowe nakładki, do wyboru w kolorach z palety RAL.

Profile Artline 82 MD można montować razem ze parapetami, profilami podparapetowymi oraz roletami zewnętrznymi z systemu VEKA. Są też wzorniczo dopasowane do stylistyki systemu drzwi VEKA – wejściowych, przesuwnych i przesuwno-uchylnych.

Poprzedni slajd
Następny slajd

Profal Kielce Sp. z o.o.

ul. Kościuszki 52/76
25-316 Kielce

Biuro obsługi klienta
tel. +48 507 050 050
e-mail. biuro@profalkielce.pl

Napisz wiadomość